o medu o včelách o nás naše nabídka medová samoobsluha Medový obchod

O NÁS

Jak Pavel v Borovničce se včelařením začínal

Sám v lesích kolem Borovničky, nejen žil, ale se včelařením začínal a to již v roce 2001. Od té doby se nejen stále učí, ale také včelstva rozšiřuje. Později poznal Soňu a se včelami dokočoval do Poniklé, kde jich Soně pár věnoval. Říká se že člověk k něčemu přijde jak slepý k houslím, ale dalo by se také říct, jak Soňa k včelám. Pořád je ovšem Pavel vrchním včelmistrem a Soňa i nadále zůstává včelaříkem, který se také stará o weby a zpracování vosku.


V Poniklé

Základ týmu tvoří Soňa a Pavel. Soňa se narodila ve městě a žije na vesnici. Pavel je mužem z hor. V Poniklé ještě žije Alžběta a Filip, to jsou trpaslíci (poněkud odrostlí) od Soni a František, ten je společný nám všem. Pavel se stará o včelstva na dvou místech, Soňa navrhuje etikety a med prodává na trzích a v ponikelském Krámku u školy.


Co ještě kromě včelaření děláme

V Poniklé budujeme malý divadlení sál, dobudovali jsme Krámek u školy, staráme se o křížky na Klimši, které Pavel opravil. Zrekonstruovali jsme křížek v Poniklé, máme otevřeno v Medové samoobsluze, a u Krámku by v letošním roce (2016) měla přibýt knihobudka.


Kontakní údaje:
PAVEL AUERSVALD
Poniklá 111
borovnicka-klims@seznam.cz

doporučujeme
DESIGN A CODE

... 2011-2016 © Sofie Anna